מיחזור פסולת

מיחזור פסולת - לא יכול להיות פשוט יותר

מיחזור יכול לסייע בהפחתת כמות הזבל על ידי שימוש חוזר בו. פסולת נייר אפשר להפוך לנייר ממוחזר. בקבוקי זכוכית אפשר להתיך ולייצר מהם בקבוקים חדשים. גרוטאות של מתכת ניתן להפוך למתכת.

את החומרים פלסטיים, שהם בין המזהמים החמורים והרעילים ביותר, אפשר למחזר לכלים ולאריזות פלסטיות.

שאריות מזון אפשר להפוך לקומפוסט, לחומרי דישון לחקלאות. ניתן להפוך שאריות אלה גם לגז מתן, שהוא דלק חשוב ושימושי מאוד.
את הפסולת משאריות מזון, גזם, וכדומה אפשר לשרוף במתקן מיוחד ולהשתמש באנרגיה שמשתחררת מהם לצורכי האדם.

לצורך מיחזור צריך שהאנשים יחזיקו בבית מספר פחי אשפה ויזרקו לכל פח אשפה מסוג מסוים למשל פח לפסולת נייר, פח לחומרים פלסטיים, פח לחומרי מזון, וצריך מפעלים שיקלטו את החומרים למחזור.

בישראל עומדים לחוקק חוק שיחייב את האזרחים למיין את האשפה כפי שנחקק כבר בארצות רבות. בישראל אנו ממחזרים רק ארבעה אחוזים מן האשפה שלנו, לעומת מדינות אחרות הממחזרות עשרות אחוזים מן האשפה שלהן.


אך בסיכומו של דבר חשוב לציין שגם המיחזור עצמו כרוך בשימוש באנרגיה שיוצרת זיהום סביבתי. כך שהחיסכון שיגרום להקטנת פעילותה של התעשייה המזהמת, זהו הפתרון העדיף ביותר מכל הפתרונות האפשריים.

כולנו יכולים להפחית את כמות הפסולת שאנחנו מייצרים על ידי הפחתת הצריכה
ועל ידי צריכה חכמה יותר עם עיניים ירוקות, שתתבטא בקנייה של הדברים שנחוצים לנו בלבד, קניה של מוצרים באריזות גדולות וחסכוניות, וקניה של מוצרים באריזות רב-פעמיות המיועדות למילוי מחדש. ואפשר כמובן גם להפחית את פסולת האשפה גם על ידי שימוש חוזר במוצרים.

חשוב לזכור: כדור הארץ נמצא בצרות, והצרות שלו הן הצרות שלנו.

 1. סוולות
ענבר (16.02.2009)
2. מיכל מחזור סוללות > >
ענבר (03.03.2009)

הזכויות לתוכן האתר שמורות לבעליו החוקיים - כל שימוש בתוכן המופיע באתר ללא רשות מראש ובכתב מבעלי האתר יטופל בהתאם לחוקי מדינת ישראל ©

מאמרים אחרונים

קישורים
- פסיכומטרי ירוקאיכות הסביבה | מפת האתר
מה גולשים מחפשים: מיחזור פסולת רעילה, למחזר זבל ואשפה, איך למחזר