רוצים לדעת איך הכל התחיל?

הכל על עיניים ירוקות - אתר איכותי לאיכות הסביבה

שלום, שמי נאוה, צבע העיניים שלי הוא אמנם חום אך למרות זאת הצלחתי לאמץ לעצמי, ודי בקלות עלי להודות, זוג עיניים ירוקות שדרכן, ורק דרכן, אני מתבוננת על הכל בעניין, ועם זוג העיניים הללו אני מתבוננת עליכם עכשיו ואומרת לכם שאין לי שום צל של ספק שגם אתם צריכים לאמץ לעצמכם זוג עיניים ירוקות משל עצמכם.

הסירו דאגה מלבכם, אני יודעת שפעם ירוק היה צבע וכינוי לאדם שלא מנוסה במשהו ולכן זה לא היה כבוד כל כך גדול להיות ירוק, אבל היום העתים השתנו וכולם רוצים להיות ירוקים. פעם אדום היה אדום, כחול היה כחול וירוק היה ירוק, היום כל אדום יכול להיות ירוק וכל כחול יכול להיות ירוק וצבע ירוק יכול להיות גם לא ירוק כשהוא לא ידידותי לסביבה.

היום המלה ירוק יכולה להיצמד לכל דבר ודבר, כי המשמעות שלה היא ידידותי לסביבה. כולם רוצים להיות ירוקים, אני ירוק משמע אני בר קיימא, אני חי ונותן לחיות, אני נוסע על הכביש ולא צריך לעצור ברמזורים, כי כולם מקבלים את פני עם אור ירוק ואומרים לי: "אתה יכול לעבור, הדרך פתוחה לפניך".

זה לא פלא ששאלת איכות הסביבה הפכה להיות השאלה הבוערת ביותר נכון להיום. מצב זיהום כדור הארץ נעשה חמור יותר מיום ליום, וכבר כמעט שלא נשאר לנו זמן להתעשת ולהציל את המצב. אך למרות שיש לנו את כל הסיבות הטובות להיכנס עכשיו להיסטריה, אני ממש ממליצה בחום, בואו לא ניכנס להיסטריה.

זיהום כדור הארץ אומנם חמור מאוד. אך נסו להקליד בגוגל "עסקים ירוקים" ותופתעו לגלות ים של אתרים, מאמרים, כתבות, פורומים ובלוגים שמעידים שהרבה מאוד אנשים מוטרדים מן המצב וחושבים עליו ומחפשים פתרונות ומוצאים אותם ועובדים עליהם...

אין צורך להיכנס להיסטריה אך יחד עם זאת מומלץ מאוד שכל אחד ואחד מאיתנו יבין שהוא לא יכול להתחמק יותר, וגם הוא צריך לעזור במשהו להצלת כדור הארץ. כל אחד לפי כישוריו, יכולתו והזמן העומד לרשותו.

מחוסרי הזמן יכולים להציב לעצמם את המטרה הקלה יותר, לדבר בכל הזדמנות ועם כל אדם על הצורך להביא בחשבון את זיהום כדור הארץ בכל פעולה ופעולה שאנו עושים, ולהפיץ את המסר שהחיסכון זו הדרך הקלה והנכונה ביותר שבה אפשר לנקוט כדי להציל את כדור הארץ. וכמובן שלא מספיק רק לדבר, כל אחד מאיתנו צריך לאמץ לעצמו אורח חיים חסכוני יותר, כי הבזבזנות זו הדרך הקלה, הבטוחה והמהירה ביותר להרוס את כדור הארץ.

לטובת שלומו של כדור הארץ, לטובתי, לטובתך ולטובת כולנו, לטובת בנינו, נכדינו וניננו ולטובת ניניהם של נינינו אספתי את כל החומר הירוק שמצאתי באינטרנט וקטלגתי אותו לפי נושאים. עכשיו לא תוכלו להתחמק יותר מלימוד הנושא, באמתלה שאינכם מוצאים את הידיים והרגליים בים החומר שמסתתר גם בדפים העמוקים ביותר. הכל פרוש לפניכם, צריך רק להעביר מבט ירוק על פני אינדקס ירוק ולראות מה יש לנו פה?

לאט, לאט תגלו לאן כדאי לכם לפנות ואיפה כדאי לכם להשתקע. אם אתם מורים, תשמחו לגלות אוסף אתרים שמיועד במיוחד בשבילכם שכולל בתוכו מערכי שיעורים, ואתרים שמתאימים לכם בנושא זיהום הסביבה. אם אתם מעוניינים לבנות בית, תוכלו לעצור לרגע ולעשות רגע חושבים ולהתוודע לכל הנושא של בניה ירוקה. אם אתם רוצים להתחיל לקנות מוצרים ירוקים תוכלו להתוודע למגוון מוצרים ירוקים שניתן כיום לרכוש. אם אתם יזמים, תוכלו להתמקד באוסף אתרים בנושא אנרגיה ירוקה ועוד.

אם אתם שוקלים לקנות רכב התמקדו באוסף האתרים בנושא תחבורה ירוקה. אם אתם בעלי אופי חברתי ורוצים להבין את מהות הבעיה לעומקה ולקחת אחריות חברתית על כל מה שקורה לנו, תוכלו להתמקד באוסף האתרים שפועלים לשינוי חברתי. אם אתם מעוניינים לשפר את הבריאות ולהקים גינה אורגנית, תוכלו למצוא אתרים בתחום. אם אתם מעוניינים לקנות ירקות ופרות אורגניים בקבוצה מאורגנת תמצאו את המקום המתאים.

אם אתם מעוניינים לדעת מה החוק אומר בסוגיות ירוקות שונות, תוכלו להגיע לדפים המתאימים. פה תוכלו לעקוב אחרי מאבקים שנעשו בנושא זיהום הסביבה וזכו להצלחה, תוכלו להתוודע למאבקים שעדיין לא הגיעו לסופם. תוכלו לשקול להצטרף לאותם מאבקים. תוכלו להביע את דעתכם במסגרת הפורומים השונים ולהצטרף לקבוצות הפועלות בתחום.

תוכלו להתנדב לאגודות השונות ולתרום מכישוריכם בתחומים שונים. תוכלו ללמוד איך להפוך את הבית שלכם לבית ירוק יותר ואיך להפוך את העסק שלכם לעסק ירוק יותר ואיך להחליט לאורך היום החלטות ירוקות יותר ולהפוך את אורח חייכם וחיי הסובבים אתכם לירוק יותר.

חומר רב פרוש לפניכם באתר, אך עדיין אתם יכולים להמשיך ולחפש באינטרנט ואני בטוחה שתמצאו דברים מעניינים. שלחו לנו אתרים ודפים מעניינים שמצאתם שנוכל להוסיף גם אותם לאינדקס וגם זה יחשב לכם כתרומה לאיכות הסביבה ולהצלת כדור הארץ.

עיניים ירוקות - אינדקס האתרים הירוק - מציג בפניכם את קטגוריות החיפוש השונות, הסתכלו עליהם וחישבו כיצד זה יכול להתקשר לחייכם ולהחלטות אותן אתם יכולים לקחת:

אתרים ירוקים, ממשלתי, משפט חוקים עורכי דין, השטחים הפתוחים, מאגרי מידע, שינוי חברתי, אזורי, איגוד ערים, עירוניות בת קיימא, מאבקים, כלכלה, עיתונים ומגזינים, פורומים, בלוגים, השכלה גבוהה, הגינה האקולוגית, חינוך, טיולים, מילונים, ספרים, תחרויות ופרסים, מוצרים, קורסים, עסקים, תעשיה, יעוץ סביבתי, בדיקות קרינה, איסוף ומיחזור, טיפול בחומרים רעילים, מים, זיהום אוויר, מעבדות, עסקים ששיפרו את עצמם, אנרגיה, רכב, מחשבים, בניה ירוקה, תיירות אקולוגית.

בנוסף לאינדקס האתרים יש באתר אוסף מאמרים בנושא זיהום הסביבה המאפשרים לכם להבין את נושא איכות הסביבה, לעומקו ולרוחבו, בשפה פשוטה ובהירה, בזמן קצר וללא שום צורך בידע מוקדם. מקריאה במאמרים תבינו שהסביבה שלנו מזוהמת עקב השימוש במקורות אנרגיה שמזהמים אותה. תלמדו על זיהום המים, על זיהום הים, על זיהום האוויר, על הפסולת המוצקה, על הנזקים השונים הנגרמים בגלל זיהום כדור הארץ. תלמדו על מקורות האנרגיה המתחדשים שאינם מזהמים את הסביבה ועל החיסכון והמיחזור כדרך נוספת לשמור על כדור הארץ.

למי שמעוניין בספר מקיף, מעמיק ועדכני בנושא איכות הסביבה:
עוברים לירוק, שני כרכים בהוצאת מעלות, חומר לימוד לחמש יחידות בגרות.

חשוב לזכור: כדור הארץ נמצא בצרות, והצרות שלו הן הצרות שלנו 

הכותבת: נאוה גדסי, גרפיקאית, כותבת, משכתבת, מסכמת, מחייכת. 17.12.07
 

bookyfont.co.ilהזכויות לתוכן האתר שמורות לבעליו החוקיים - כל שימוש בתוכן המופיע באתר ללא רשות מראש ובכתב מבעלי האתר יטופל בהתאם לחוקי מדינת ישראל ©

מאמרים אחרונים

קישורים
- זיהום, איכות הסביבהבנייה ירוקה Green building | מפת האתר
גולשים מחפשים: מי אתם, אודות האתר, מי כתב את התוכן